Zamilovaný sukničkář

Zamilovaný sukničkář

Divadelní komedie

Harry Douglas, záletný americký velvyslanec ve Velké Británii, řekne své ženě Lois, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že bude na víkend v lázních a že jejich dcera Debbie odjíždí navštívit kamarádku. Harry se ovšem tajně vrací do prázdného domu, jelikož si naplánoval milostné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne.

Je to dostaveníčko dosti pikantní, jelikož se chystají splnit si své sexuální fantazie: ona jako francouzská služka, on jako Tarzan. Debbie se vrací se svým přítelem Joem v domnění, že budou mít celý dům pro sebe. Ambasáda mezitím čelí hrozbě bombového útoku, a tak Harryho sekretářka Faye Bakerová a kapitán South z americké námořní pěchoty přijíždějí do velvyslancovy rezidence vybudovat krizový štáb. Kapitán South nechá pozemek střežit jednotkou mariňáků, takže nikdo nemůže pryč. Harry zaslechne Debbie, jak si povídá s někým ve svém pokoji, a ptá se, kdo to je.

Po chvilce váhání Debbie dostane spásný nápad a prohlásí, že je to její kamarádka Josephine. Joe od té chvíle stráví notnou část hry v převlečení za děvče – do kterého se navíc náruživý Harry bláznivě zamiluje. Kapitán South má dojem, že je na stopě šílenému teroristovi, a nešikovná a lehce natvrdlá Faye málem způsobí zničení Velké Británie. Jak to dopadne? Vrátí se Lois také s vlastním postranním úmyslem? A co sluha Perkins, najde si také lásku? Oblíbený a zkušený autor frašek Michael Parker slibuje překvapivý konec a množství komediálních situací.

Předprodej vstupenek on-line od 5. listopadu od 16:00 hodin.

HRAJÍ:

Harry Douglas: Lukáš Vaculík

Perkins: Viktor Limr / Pavel Nečas

Joe: Filip Tomsa / Lukáš Pečenka

Kapitán South: Juraj Bernáth

Debbie: Kristýna Kociánová / Hana Kusnjerová / Radka Pavlovčinová

Marian: Mahulena Bočanová / Adéla Gondíková / Betka Stanková

Faye: Veronika Jeníková / Olga "Háta" Želenská

Lois Douglasová: Ivana Andrlová / Pavla Vojáčková

Autor: Michael Parker (USA)

Režie: Roman Štolpa

Překlad: Pavel Dominik

Výprava: Zbyněk Šimčišin

Kostýmy: Zuzana Straková

Stavba, světla, zvuk a inspice: Ivan Naumovič, Martin Cibula, Petr Christel, Martin Šicman

Délka akce: 120 minut
Rok výroby: 2017
Datum lokální premiéry: 27. listopad 2023

Informace o akci a jejím konání